Kundalini jooga

Jooga on olemuslikult suhe, mis ühendab sind sinu endaga – kõrgema osaga sinust. Joogatehnikate praktiline tulemus on oskus elada tervet, õnnelikku ja pühalikku elu.

Kundalini jooga on teadlikkuse jooga, mille eesmärk on tõsta keha energeetilist taset, avada loovust, purustada alateadlikke piiranguid, et saaksid olla kontaktis oma tõelise olemusega. Kundalini jooga pärineb radža joogast ning läänemaailma tõi Yogi Bhajan need õpetused 1969 aastal.

Kundalini jooga avab sinu loomupärase oleku ning õpetab tugevdama immuunsüsteemi, näärmeid ja närvisüsteemi, parandama vereringet ja saama teadlikuks harjutuste mõjust. Kõige tähtsam on igaühe enda kogemus. Ükski sõna ei suuda kogemust asendada.

Tund algab hingamisharjutustega ning sissehäälestus- ja kaitsemantra loitsimisega. Järgnevad soojendusharjutused, mille abil valmistatakse ette lülisammas ja lihased tugevama toimega ja raskemate harjutuste sooritamiseks. Järgneb harjutuste kompleks - kriya, mis on suunatud konkreetsele eesmärgile: kõhulihased, seljalihased, immuunsüsteemi tugevdamine, närvisüsteemi tugevdamine, ajupoolkerade tasakaalustamine, seksuaalenergia tasakaalustamine jne. Tund lõpetatakse pikema lõdvestuse ja meditatsiooniga.

Tunnis kanna mugavat riietust (soovitavalt naturaalsest materjalist heledaid riideid). Matid ja pleedid on kohapeal olemas.

Tund toimub neljapäeviti kell 18-19.15, juhendajaks Gerly Nurmsalu.