Uudised

Immuunsüsteem tugevaks

8. detsember 2017
Selleks, et organism suudaks paremini võidelda väliste ja sisemiste haigustekitajatega, on vaja tugevdada immuunsust. Hiina meditsiinis on immuunsusega seotud kopsud, neerud ja põrn. Immuunsuse tugevdamiseks tuleb toetada kõiki kolme organit.

Mida teha külmetushaiguse korral?

27. november 2017
Ühed levinumad haigused nii aastatuhandeid tagasi kui ka tänapäeval on viiruslikud ja bakteriaalsed nn külmetushaigused. Kuigi Hiina meditsiini arenemise algaegadel ei olnud hiinlastel aimu viirustest ja bakteritest, on nende välja töötatud külmetushaiguste leevendamise põhimõtted üsna tõhusad.

Uus treeningplaan

7. november 2017
Järgmisest nädalast on meie treeningplaanis mõned muudatused - armastatud treener Vahur Värk on Hiinast tagasi ning teisipäeva ja neljapäeva hommikuti saab temaga koos "Hommiku qigongi" ja kolmapäeva õhtuti "Pikaealisuse qigongi" teha.
Jana Saarmanni kolmapäevane qigong "Yi jin jing" lükkus hilisemale ajale. 
Vaata lähemalt

Vaata tunniplaani

Kuidas vabaneda valust?

18. oktoober 2017
Valu sisemisteks põhjusteks on emotsioonid, mis kõik võivad valu tekitada. Välisteks  põhjusteks ilmastik: kuumus, niiskus, tuul, külm. Muudeks vigastused, traumad, liikumatus või liigsed monotoonsed liigutused.

Toitumissoovitused sügiseks

6. oktoober 2017
Sügis on viljade valmimise, saagi kogumise ja koristamise aeg. Kevadel tärganud ja suvel kasvanud taimed saavad sügiseks valmis - kogu energia ja elujõud on talletatud viljadesse. Mida kaugemale sügis areneb, seda madalamaks langeb temperatuur, seda külmemaks ja pikemaks muutuvad ööd - loodus valmistub puhkuseks ja rahuks. Kõiges ümbritsevas hakkab võimust võtma yin-energia, päikselist ning sooja yang'i jääb üha vähemaks.
Vanemad artiklid