Qi gong - Ba duan jin

Ba duan jin qigong on üks levinumaid praktikaid qi gong´i harjutuste hulgas. Seda tuntakse ka nime all: „Kaheksa siidbrokaadi“. Sõna brokaad viitab nende harjutuste hinnalisele väärtusele meie tervise heaks ning kaunile esteetilisele vaatepildile. Siid sümboliseerib sujuvust ja jätkuvust, harjutuste toime on kõige parem järjepidevalt praktiseerides.

Harjutamise eesmärgiks on kehas energia liikumise tasakaalustamine, mille läbi keha hakkab ennast ise tervendama. Lisaks siseorganite tugevdamisele aitavad need ka niisutada liigeseid, treenida lihaseid, tugevdada luid ja kõõluseid, soodustada seedimist, tasakaalustada närvisüsteemi jne. Seeläbi tõuseb üldine elujõud ja paraneb elukvaliteet.

Tunni teises pooles teeme lookleva selgroo harjutusi. Looklevas selgroos püüame luua tasakaalu, mis viiks ühenduseni iseenda sisemusega. See on teadlik ja sisemusest tulenev mitmekülgsete liikumiste seeria, milles keskendume selgroole, mõjutades ja tervendades läbi selle kogu organismi ja kõiki organeid. Seda vana ja „töökindlat“ meditatiivse loomuga harjutuste seeriat praktiseerides õpime sügavalt lõdvestuma ning leidma enda jaoks õige piiri ning tasakaalu pinge ning lõdvestuse vahel. See omakorda toetab inimest tervikuna ja kõike seda, mida ta oma elus ette võtab.

Treeningud jätkuvad sügishooajal, treeneriks on Aivar Vomm.