Teraapiad

Tuina massaaž

Tuina on massaaž, mida on Hiinas praktiseeritud juba üle 2000 aasta. Hiina traditsioonilise meditsiini (HTM) teooriad - yin ja yang, 5 elementi, zang-fu organid, meridiaanid ja punktid, qi jne. on tuina massaaži teoreetiliseks aluseks. Lisaks HTM teooriatele kasutatakse tuina tegemisel kaasaegse meditsiini teadmisi inimkeha anatoomiast, füsioloogiast, patoloogiast jne.


Tuina massaaž algab diagnoosimisega. Põhilisteks diagnostika vahenditeks on küsitlus, vaatlus ja palpatsioon ehk probleemsete piirkondade katsumine, vajutamine vm.

Tuina massaaži manipulatsioonide eesmärgiks on tasakaalustada yin ja yang, reguleerida zang-fu organeid, eemaldada energiablokeeringud kanalitest ning soodustada qi ja vere ringlust.

Hiinas on tuinal oma kindel koht enamuste haiguste ravis, nt. neuroloogia, traumatoloogia, günekoloogia, pediaatria, oftalmoloogia jne. patsientide ravimisel.

Lääne ühiskonnas peetakse tuinad sobivamaks muskuloskeletaalsete probleemide, kroonilisest stressist tingitud seede-, hingamisteede- ja reproduktiivorganite häirete korral.

Mõned tuina näidustused: Akuutne mastiit (rinnanäärme põletik), düsmenorrea (valulik menstruatsioon), ebaregulaarne menstruatsioon, emaka allavaje, hambavalu, hemipleegia, kange kael, kaela spondülopaatia, kõhukinnisus, kõhulahtisus, kõhuvalu, köha ja astma, külmetus, lumbaago (seljavalu), mao allavaje, menopaus, pearinglus, peavalu, prostatiit (eesnäärme põletik), rasvumine, unetus, urineerimishäired, õlavalu, öine voodimärgamine,

Lastehaigused: anoreksia, enurees (voodi märgamine), köha, kõhulahtisus, palavik, päraku allavaje, oksendamine, öine nutmine, väikelapse krambid, väikelaste haiguste profülaktika, jne.

Spordivigastused, karpaalkanali sündroom, fibromüalgia, istmikunärvi valu, külmad käed, põlvede valu/nõrkus, pitsunud närvid, lihaste/naha tundehäred jne.

Vastunäidustused: luumurd või liigese luksatsioon, lahtised haavad, nahahaigused, hemofiilia, menstruatsioon ja rasedus (tugevad manipulatsioonid alakõhul ja alaseljal ei ole soovitavad), psühhiaatrilised probleemid, akuutsed siseorganite haigused, allergia massaaži õlide või kreemide vastu.

Tervise Alkeemia keskuses teevad tuina massaaži: Simmo Eeljõe, Marko Hiir, Andres Allik, Signe Tammiste.