blogi

Suvelõpu tervitus dr Rene Bürklandilt

1. september 2021


Tere head sõbrad,

On olnud huvitavad ajad nii Eestis kui kogu maailmas. On olnud väljakutseid nii ühiskondlikul, kui majanduslikul tasandil. Aga ennekõike on meie kõigi jaoks tervise tähtsus ja tähendus tohutult muutunud. Meie teadlikus on tõusnud ja paljud meist otsivad võimalusi tervemana elatud eluks.

Teid terviseni on erinevaid, ühele sobib üks, teisele teine, kolmandale ei pruugi kumbki sobida. Hea on see, et tänapäeva maailm pakub meile lõputult erinevaid võimalusi, kuidas oma haigusi ravida, tervist tugevdada ja tervena elada.

Tahan teiega jagada ühte võimalikku teed terviseni. Aastatuhandete vanuses Hiina meditsiinis on erinevaid meetodeid ja praktikaid tervise tugevdamiseks - toitumine, qigong, hingamisharjutused, massaaz, kupud, nõelravi, taimeravi jne. Olen varsti juba kolmkümmend aastat neid meetodeid ja praktikaid õppinud, kasutanud ja kohandanud Eesti inimesele sobivaks.

Kogu hiina meditsiini aluseks on arusaam, et inimese organism saab enda tervendamise ja tervena püsimisega üldjuhul väga hästi hakkama. Seda aga siis, kui tagame talle selleks sobivad tingimused. Tänapäeva kiire elutempo, stress ja toitumisharjumused võivad aga viia organismi seisundini, kus ta ise enam hakkama ei saa ning tekivad erinevad tervisehädad ja haigused.

Olen juba mõnda aega sügaval sisimas tundnud, et meie tervisepuzzles oleks vaja veel mingi tähtis osa või tükk paika saada, et aidata organism uuesti tervenemise teele. Mis see puuduv puzzletükk olla võiks?

Viimased poolteist aastat olen koos oma kolleegidega aktiivselt tegelenud sellele küsimusele vastuse otsimisega. Oleme läbi viinud erinevaid tervisenädalaid, mille eesmärgiks on aidata inimene tagasi tervise teele ning võimaldada talle tööriistad ise sellel teekonnal käimiseks ja hakkama saamiseks. Tulemusi oskavad kõige paremini hinnata osalejad, aga need muutused, mida meie arstide ja terapeutidena kõrvalt näeme on rõõmu valmistavad.

Mul on hea meel teile teatada, et alates septembrist alustame regulaarselt erinevate tervisenädalate läbiviimisega. Tervisenädalal teeb arst individuaalse diagnostika ja määrab raviplaani. Sõltuvalt paketist on kavas igahommikused qigongi ja hingamisharjutused, organismi puhastus ning päevased raviprotseduurid (nõelravi, tuina ja jalamassaaz, kuputeraapia ja taimemähised). Päev lõppeb yin jooga ja shindo venitustega ning meditatsiooniga. Lisaks toimub erinevaid loenguid tervise teemadel. Retriitide kohta vaata täpsemalt siin https://tervisealkeemia.ee/tervisenadalad

Ma unistan, et me oskaksime elada nii, et organismil ei oleks vaja aega maha võtta haigeks jäämisega. Et me saaksime aru nendest märkidest, mida keha annab, kui oleme oma tegevuse, toitumise või emotsioonidega talle liiga teinud ning et meil oleks tööriistad ja oskused ennast ise aidata.


Soovin meile kõigile tervemalt elatud elu!


Rene