KOOLITUSED

Tervise Alkeemia pakub laia valikut hiina meditsiiniteemalisi koolitusi. Enamus koolitusi on sobilikud kõigile ja ei vaja eelnevaid teadmisi hiina meditsiinist. Koolituste eesmärgiks on võimalikult laiale publikule jagada hiina meditsiinialaseid teadmisi ja oskusi, et inimesed saaksid ennast ise aidata, oma tervist korras hoida ja haigusi ennetada.

* * *

Kui oled huvitatud meie koolitustest kas erialaseks täiendõppeks, isiklikuks arenguks või hoopis grupile/kollektiivile, võta ühendust keiu@tervisealkeemia.ee

LOENG | Mida võib anda sulle hiina meditsiini tundmine?

Selles loengus saad teada mõned põhimõtted, millele hiina meditsiin toetub. Samuti jagab Rene nippe, mida saab koheselt igapäevaellu rakendada.
Ühtlasi tutvustatakse ka jaanuaris 2023 alanud põhjalikumat hiina meditsiini kursust.

Ajakava

Vaata tasuta videoloengut!

Väikese vaagna piirkonna massaaži kursus

Väikese vaagna piirkonna massaaži eesmärgiks on neeruenergia tugevdamine ja väikese vaagna organite töö toetamine.

Ajakava

Uus aeg täpsustamisel

Oled huvitatud? Lisa end ootelisti.


Kuputeraapia koolitus

Kuputeraapia on üheks sageli kasutatavaks teraapiavormiks hiina meditsiinis. Omandades need lihtsad võtted ja taustateadmised, saab lisaks hiina meditsiini terapeudile sellega hakkama ka huviline, kes soovib oma pere ja lähedaste tervist toetada. 

Ajakava


Uus aeg täpsustamisel

Oled huvitatud? Lisa end ootelisti.

Selja gua sha teraapia kursus

Gua sha on iidne idamaine teraapia, mida tehakse spetsiaalsete kaabitsatega. Teraapia käigus toimub pehmete kudede (sidekoe) mikrostimulatsioon, mis omakorda vabastab energia ja vere seiskumist. Koolitaja Piret Kupits keskendub sel korral selja piirkonnale.

Ajakava

Uus aeg täpsustamisel!

Oled huvitatud? Lisa end ootelisti.

Hiina jalamassaaži kursus

Hiina jalamassaaži eesmärgiks on qi liikumise tasakaalustamine organismis  ja organite tugevdamine, mille läbi hakkab organism ennast ise tervendama. Hiina jalamassaaž põhineb Traditsioonilise Hiina meditsiini tarkustel, mille järgi kogu inimese organism projitseerub jalgadele (samuti ka kätele ja kõrvadele).

Ajakava

Uus aeg täpsustamisel!

Oled huvitatud? Lisa end ootelisti.

Aurikuloteraapia koolitus

Aurikuloteraapia e. kõrva akupunktuur (akupressuur) põhineb arusaamal, et kõrva peal on piirkonnad kogu keha mõjutamiseks. Aurikuloteraapiat saab kasutada paljude erinevate füüsiliste, mentaalsete ja emotsionaalsete probleemide korral.

Ajakava

Uus aeg täpsustamisel

Oled huvitatud? Lisa end ootelisti.

Tui na massaaži kursus

Tui na on traditsiooniline idamaade ravimassaaž, mida on Hiinas praktiseeritud juba üle 2000 aasta. Tui nad kasutatakse nii terviseprobleemide leevendamiseks, kui ka ennetamiseks, nii väikelastel kui ka täiskasvanutel.
Koolitusele on oodatud kõik terapeudid ja massöörid, kes soovivad õppida juurde midagi uut, samuti sobib koolitus ka neile, kel puudub varasem kokkupuude massaažiga või hiina meditsiiniga, kuid kes soovivad oma lähedaste tervist sellega toetada.

Ajakava

Uus aeg täpsustamisel

Oled huvitatud? Lisa end ootelisti.

Näo gua sha teraapia kursus

Gua sha on iidne idamaine teraapia, mida tehakse spetsiaalsete kaabitsatega ja mida võib nimetada naha kammimiseks.
Gua sha elavdab näonahka, värskendab jumet, ergutab energia, vere ja lümfi liikumist, vähendab turseid näopiirkonnas.

Ajakava

Uus aeg täpsustamisel!

Oled huvitatud? Lisa end ootelisti.

Kaela- ja ülaseljamassaaži kursus

Kaela- ja ülaseljamassaaži eesmärk on taastada nimetatud piirkonnas energia vabam liikumine. Selle tulemusel  leevenevad lihaspinged, paraneb liikuvus ja väheneb valu.
Kursusel õpitakse kaela- ja ülaseljamassaaži võtteid, selgitatakse masseeritavas piirkonnas kulgevate kanalite ja akupunktuuripunktide funktsiooni.

Ajakava

Uus aeg täpsustamisel! 

Oled huvitatud? Lisa end ootelisti.

Hiina meditsiini terapeudiõppe programm

Hiina meditsiini terpapeudi õppeprogramm kestab 3-5 aastat vastavalt valitud teraapia suunale. Kursuse lõpetanu tunneb hiina meditsiini teooriat, oskab teha diagnostikat ning määrata ravi. Kui Sa tunned huvi selle aastatuhandeid vana tarkuse vastu ning soovid aidata inimestel enda ümber elada tervemat ja täisväärtuslikumat elu, oled teretulnud õppima.

Ajakava

Uus grupp on alustanud jaanuaris 2023. Järgmise kursuse aeg on täpsustamisel! Kui oled huvitatud sellel kursusel osalemisest, siis saad end lisada ootelisti.

Hiina meditsiini teooria kursus

Hiina meditsiini teooria kursus on esimene osa hiina meditsiini terapeudiõppe programmist ning sellel osalemiseks ei ole vaja eelteadmisi. Kursus annab põhjaliku ülevaate hiina meditsiini baasteooriatest, põhilistest organitest, nende funktsioonidest ja erinevatest haiguspõhjustest.
Lisaks saab loengute käigus teada ka lihtsalt kasutatavate akupressuuri punktide ja ravimtaimede kohta. 

Ajakava

Uus grupp on alustanud jaanuaris 2023.  Järgmise kursuse aeg on täpsustamisel! Kui oled huvitatud sellel kursusel osalemisest, siis saad end lisada ootelisti.

Hiina meditsiini diagnostika aluste kursus

Hiina meditsiini diagnostika aluste kursusel saavad osaleda vaid need, kes on läbinud hiina meditsiini teooria kursuse. Diagnostika aluste kursus annab ülevaate erinevate haigussündroomide iseloomust ning diagnostika meetoditest. Lisaks saab kuulda lihtsamates kodus kasutatavatest akupressuuri punktidest ja ravimaimedest.

Ajakava

Ainult teooria kursusel osalenutele. 

Hiina meditsiinis kasutatavad ravimtaimed 

Hiina taimravi on aastatuhandete pikkuse traditsiooniga. Taimede kasutamisvõimalusi ja näidustusi on väga täpselt kirjeldatud ning taimravi peetakse hiina meditsiini kõige tugevama toimega ravimeetodiks.
Ravimtaimede kursusel saavad osaleda vaid need, kes on läbinud hiina meditsiini teooria ja diagnostika aluste kursuse.

Ajakava

Ainult hiina meditsiini teooria ja diagnostika kursusel osalenutele.

Tan Wu Bian'i meetodi koolitus

Tan Wu Bian'i meetod on loodud Taiwanist pärit Hiina meditsiini arsti dr Richard Teh-Fu Tan'ipoolt. Tegemist on uuendusliku akupunktuuri meetodiga, mis põhineb kehas paiknevate meridiaanide süsteemi kasutamisel. Teraapia eesmärk on energia ja vere liikuma panemine ning seeläbi organismi enesetervenduse võime taastamise ning valu vähendamine. Seda süsteemi saab kasutada ka ilma nõelu kasutamata, mõjutades punkte läbi massaaži. 

Ajakava

Uus aeg täpsustamisel!

Oled huvitatud? Lisa end ootelisti.

Akupressuuri/akupunktuuri kursus

Akupressuur on üks vanimatest meditsiinilistest protseduuridest maailmas. Pärinedes enam kui 2500 aasta tagusest Hiinast on see muutunud üha tuntumaks ka lääne ühiskonnas.
Akupressuur/akupunktuuri kursusel saavad osaleda kõik, kes on läbinud hiina meditsiini teooria ja diagnostika aluste kursuse.
Akupunktuuri praktiseerimiseks on vajalik meditsiiniline haridus.
Ilma meditsiinilise hariduseta osalejad saavad õppida punkte vaid masseerima ehk kasutada akupressuuri.

Ajakava

Ainult teooria ja diagnostika kursusel osalenutele.

Moksateraapia kursus

Moksateraapia on üks vanimaid hiina meditsiini tehnikaid, mida kasutatakse keha toetamiseks nii haiguste ajal kui ka profülaktikaks, sest sellega saab toetada immuunsust ja tugevdada keha.

Ajakava

Järgmine kursus toimub kevadel 2025

Acunova meetodi koolitus

Acunova meetod on Taanis välja töötatud akupressuuri meetod, mille käigus kasutatakse kehal olevaid nn. „mikroskeeme“ erinevate haiguste ja eriti valusündroomide raviks.

Ajakava

Uus aeg täpsustamisel

Oled huvitatud? Lisa end ootelisti.

Preparaat vähiravi toetamiseks

Loeng tutvustab uut Hiina taimravi preparaati LCS101 (Protectival™), mida kliinilistes uuringutes kasutati rinnavähipatsientidele keemiaravi ajal. Preparaat kaitseb keemiaravi negatiivsete mõjude eest ning aitab leevendada keemiaravi tagajärjel tekkinud aneemiat, leukopeeniat ja neutropeeniat. Sama preparaat tugevdab immuunsüsteemi ja on vähivastase toimega. 

Shindo I astme ehk assistent instruktori kursus

Kursus koosneb 10 õppepäevast ja lõpeb õpetaja Kazuko Kuratomi õppepäevadega ehk sertifikaadi/eksami päevadega (on eraldi tasuga). 

Ajakava

Uue kursuse aeg täpsustamisel.

Chen Taiji kursus

Ida kultuurides on tuhandeid aastaid otsitud hea tervise ja haigustest hoidumise võtit. Selleks on palju erinevaid teid ja võimalusi. Võitluskunstid, erinevad füüsilised, energeetilised ja hingamisharjutused on loodud selleks, et tugevdada keha, saavutada ideaalne tervis ja surematus.

Ajakava

Lähiajal uut kursust algamas ei ole