Meist / Inimesed

Rene Bürkland

Üldarst, hiina meditsiini terapeut
(hetkel uusi patsiente vastu ei võta)
Rene Bürkland on hiina meditsiini terapeut ning qi gongi õpetaja. Ta on õppinud Tartu Ülikooli arstiteaduskonnas, Tallinna Ülikoolis psühholoogiat ning lõpetanud Beijingi Hiina meditsiini ülikooli nõelravi, hiina massaaži ja hiina taimravi eriala.

Kai Adrikorn

Ämmaemand, hiina meditsiini terapeut
Kai lõpetas Tallinna Tervishoiu Kõrgkooli ämmaemanduse erialal 2002 aastal. Töötas ämmaemandana erahaiglas Fertilitas kuni 2011 aastani. Hiina meditsiini õpinguid alustas Eesti Neijingi Koolis1994. aastal. Praktiseeris dr Lihtmaa juhendamisel. 2017 alustas erapraksisega. On täiendanud end nõelravi, marmateraapia ja inimese energeetika valdkonnas dr I. Vetrovi kursustel, Indias Punas (Dr. D. Y. Patil College of Ayurved and Research Centre) ja Keralas (prof. Dr. Alathiyoor Narayana Nambi) ning dr Rene Bürklandi kursustel. Õppis Tallinna Ülikoolis magistratuuris andragoogikat, koolitab ja peab loenguid eelkõige naiste tervise ja inimese energeetika teemadel. Suurim tähelepanu ka ravitöös on suunatud naiste tervisele ja pakkuda nii ida kui läänemeditsiini teadmiste ühendamise kaudu parimaid lahendusi. Kai on viie täiskasvanud lapse ema, tegeleb ida võitluskunstide- ja maalimisega.

Erki Ennok

Perearst, hiina meditsiini terapeut

Erki Ennok on lõpetanud Tartu Ülikooli arstiteaduskonna perearstina ja 2008. aastal Soomes Porvoos Hiina Meditsiini Instituudi hiina meditsiini terapeudina. On täiendanud ennast peamiselt Soomes., Šveitsis, Portugalis ja Mehhikos. Erki on Soome Arstide Liidu, Soome Traditsioonilise Hiina Meditsiini Ühingu ja Eesti Akupunktuuri Assotsiatsiooni liige.

Eret Jaanson

Perearst, hiina meditsiini terapeut

Eret Jaanson on lõpetanud Tartu Ülikooli arstiteaduskonna ja töötab perearstina. Hiina meditsiini on Eret õppinud dr Rene Bürklandi käe all.
Ereti arvates aitavad tänased konventsionaalse meditsiini teadmised ja oskused suurepäraselt kui haigus on väljakujunenud. Perearstina on ta aga aastate jooksul kogenud, et ta ei oska inimeste kaebuste tekkepõhjusi tõenduspõhise meditsiini teadmistega alati selgitada, "mõõdetavat" haigust veel ei ole, kuid inimesed ei tunne end juba hästi. Kuna arsti vaatenurgast on kõige olulisem, et inimesed püsiksid terved ja haigused välja ei kujunekski, siis rakendab Eret oma igapäevatöös hiina meditsiini teadmisi inimeste suunamisel tervena püsimise rajal.

Eve Kivistik

Perearst, hiina meditsiini terapeut

Eve Kivistik on lõpetanud Tartu Ülikooli arstiteaduskonna ravi eriala. Perearstina praktiseerinud alates 2001 aastast. Nõelravi ja hiina meditsiini on õppinud dr Rene Bürklandi juures, lisaks täiendab end pidevalt erinevatel praktilistel koolitustel. Traditsionaalse meditsiini arstina aitab nõelraviga erinevaid valusündroome ravida ja püüab inimeste ravimisele lisaks õpetada neid, kuidas haigusi vältida ja tervena püsida. Eve väärtustab aktiivset sportlikku eluviisi.

Argo Lätt

Perearst, hiina meditsiini terapeut

Argo Lätt on lõpetanud Tartu Ülikooli arstiteaduskonna ravi eriala 1995 aastal. Töötanud 14 aastat ravimifirmades müügi ja turunduse alal, ning tulnud tagasi meditsiini 2013 aastal. Läbinud peremeditsiini residentuuri, töötanud paralleelselt 6 aastat EMO-s ning perearstina praktiseerinud alates 2016 aastast. Nõelravi ja hiina meditsiini on õppinud dr Rene Bürklandi juures ning hiina taimeravi omandab dr Salustino Wongi käe all. Erinevatel eluperioodidel tegelenud nii Jaapani kui Hiina võitluskunstidega. Hetkel õpib Chen Tai Ji-d. Pikema eesmärgina tahab lähendada ja siduda erinevaid meditsiinisüsteeme mis aitavad patsientidel haigustest paraneda ning olla terved.

Marin Kraft-Jaaksoo

Perearst, hiina meditsiini terapeut

Marin Kraft lõpetas 1997. aastal Tartu Ülikooli ravi eriala spetsialiseerudes peremeditsiinile. Marin on töötanud perearstina 19 aastat. Oma töös hindab ta järjepidevust ning paneb suurt rõhku haiguste ennetusele. Marin arvab, et õige mõtlemise ja toitumisega saab haigusi ära hoida. Ta huvitub erinevatest ravimeetoditest, mis üksteist täiendavad ning aitavad inimest terviklikult mõista. Hiina meditsiini on õppinud ta dr Rene Bürklandi juures.
Marin tegeleb igapäevaselt joogapraktikatega. Elab koos 3 poja ja koeraga.

Marika Jürna

Laboriarst-mikrobioloog, hiina meditsiini terapeut

Marika Jürna on lõpetanud Tartu Ülikooli arstiteaduskonna ravi eriala ja töötab laboriarst-mikrobioloogina. Nõelravi ja hiina meditsiini on õppinud dr Rene Bürklandi juures ning hiina taimeravi  omandab dr  Salustino Wongi käe all.  Ta usub, et hiinameditsiin on suurepärane abivahend organismi tasakaalu taastamiseks ning haiguste ennetamiseks. Marika peab lugu tai ji'st, shindost ja joogapraktikatest.


Merje Põime

Ämmaemand, hiina meditsiini terapeut

Merje on lõpetanud Tartu Meditsiinikooli ämmaemanda eriala 2002 aastal ja töötab ämmaemand-noortenõustajana. Hiina meditsiini ja nõelravi on Merje õppinud dr. Rene Bürklandi käe all. Ta on ennast järjepidevalt täiendanud erinevatel  hiina meditsiini ja muudel koolitustel, on läbinud Aromatouch technique koolituse. Ämmaemandana töötades peab Merje oluliseks nõustamist, märkamist, tähelepanelikkust ja patsientide aktiivset kuulamist. Merje hindab tervislikke eluviise, teadlikke valikuid, hobidega tegelemist ja enda täiendamist. Tegeleb igapäevaselt qigongi harjutustega, hobideks on jooksmine, lugemine ja perega koosolemine.


Anu Vatter

Naistearst, hiina meditsiini terapeut


Udo Uffert

Taastusraviarst, hiina meditsiini terapeut

Udo Uffert lõpetas Tartu Ülikooli arstiteaduskonna 1986. aastal. Peale seda töötas ta 12 aastat perearstina Lõuna-Eestis. Alates 2000. aastast töötab hiina meditsiini arstina peamiselt Tartus. Ravimeetoditeks on nõelravi, taimravi, qi gong ja massaaž. Hiina meditsiini on õppinud Xinjiang'i Meditsiiniülikooli, Weifangi Meditsiiniülikooli ja Sankt-Peterburi Meditsiiniülikooli õppejõudude juures, samuti Hispaania Neijingi koolis ning viimastel aastatel dr Salustino Z Wong´i käe all.

Salustino Zaldivar Wong

Hiina meditsiini terapeut ja õpetaja

Salustino Zaldivar Wong on Kuubalt pärit hiina juurtega, kes on elanud ja töötanud Hiinas üle kahekümne aasta. Ta on Kuubal õppinud farmakoloogiat ning Hiinas kaitsnud doktorikraadi hiina meditsiinis. Salustino tegeleb igapäevaselt qi gongi ja taijiga ning on Chen Taiji Hong meetodi Euroopa juht. Salustino Zaldivar Wong on Rene Bürklandi õpetaja.

Meeli Johanson 

Meditsiiniõde, hiina meditsiini terapeut


Meeli on lõpetanud Tallinna Tervishoiu Kõrgkooli õe erialal. Hiina meditsiini õpinguid ja praktiseerimist alustas 2015. aastal dr Salustino Wongi ja dr Rene Bürklandi juhendamisel. On olnud dr Salustino Wongi assistent alates 2016. aastast.

On praktiseerinud erinevaid jooga stiile enam kui 10 aastat. Joogale lisandus koos hiina meditsiini õpingutega qi gongi harjutused ja taiji.

Meelile meeldib saksa arsti ja filosoofi A.Schweitzeri mõttetera: “Iga patsient kannab endaga kaasas sisemist arsti ja parim, mida teha saame, on lasta igas patsiendis leiduval arstil tööle hakata.” 

Simmo Eeljõe

Massöör 

Simmo Eeljõe on lõpetanud Tartu Ülikooli liikumis-ja sporditeaduste eriala. Sellest ajast alates aidanud leida inimestel lahendusi neid mitterahuldavatele kehalistele seisunditele. 

Marko Hiir

Massöör

Marko Hiir on massöör alates 2000 aastast, seda küll klassikalise massaaži alal. 2004. aastal viis tee tuina massaaži juurde ja sellest ajast alates on hiina meditsiinist saanud Marko üks hobidest. Aastatega on erinevate täiendkoolitustena lisandunud hiina jalamassaaž, gua sha, kupu- ja moksateraapia.

Andres Allik

Massöör

Andres Allik on hariduselt joonistamise, joonestamise ja tööõpetuse õpetaja. Alates 2012 aastast on ta õppinud erinevaid hiina meditsiinis kasutatavaid teraapiaid (tuina massaaž, gua sha teraapia, kuputeraapia, moksa teraapia), lisaks on ta läbinud dr Rene Bürklandi käe all tan wu biani ja aurikoloteraapia kursused. 2010 aastast praktiseerib regulaarselt qi gongi ja taiji´d.

Signe Tammiste

Massöör 

Signe Tammiste on teinud massaaži alates 2007. aastast, mil ta lõpetas klassikalise massaaži kursuse. 2013. aastast viis elu ta hiina meditsiini juurde ning peagi alustas Signe hiina meditsiini õpinguid dr Rene Bürklandi käe all. Peale kaheaastast teooria kursust läbis ta mitmed hiina meditsiinis kasutatavate teraapiate kursused (nt acunova, aurikoloteraapia). Tuina massaaži õppis Signe Marko Hiire juures. Lisaks on ta õppinud M.I. Massaažikoolis pea- ja turjamassaaži ning refleksoteraapiat. Signe tegeleb regulaarselt jooga ning qi gongiga.

Karina Talts

Massöör (qi-massaaž)

Karina Talts on hariduselt teatriteadlane, kuid alates 2013. aastast on ta tegelenud süvendatult Hiina meditsiini ja qigong´i õpingutega Tervise Alkeemia keskuses ning Taimaal Chiang Mai linnas koolituskeskuses Thai Qi Holistics. Alates 2014. aastast käib Karina igal aastal Tais kahekuulisel täiendkoolitusel. Taimaal on ta omandanud õpetaja Ajarn Toh'i käe all ka qi-massaaži põhitõed ning alates 2016. aastast pakub Karina seda Eestis haruldast massaaži ka siinsetele inimestele.

Virge Naeris

Treener (meditatiivne venitustund, qi gong) ning psühholoogiline nõustamine
E: virge@tervisealkeemia.ee
T: 5076651

Virge Naeris on jooga, qi gongi ja shindo õpetaja ning vaimne nõustaja. Ta on lõpetanud Tallinna Ülikooli kehakultuuri eriala ja Professionaalse Psühholoogia Erakooli psühholoogia eriala ning läbinud Audentese Ülikooli magistriõppe nõustamispsühholoogias. Virge on üle 20 aasta tegelenud erinevate joogapraktikatega ning 7 aastat qi gongiga, tal on ka tippsportlase kogemus. Virge on lõpetanud hiina meditsiini teooria kursused dr Rene Bürklandi juures, joogateraapia kursuse ja täiendanud end erinevatel praktilistel koolitustel. 

Kadri Pettai

Treener (shindo)

Kadri Pettai tegeleb shindo meetodiga 1999. aastast. Shindo on tänaseks kasvanud mitmekülgseks Kuratomi meetodiks, mis pidevalt täieneb ja "kasvab" nagu inimene muutuvas maailmas. Kadri annab venitustunde, teeb massaaži ja viib läbi koolitusi. 2004. aastast on ta õppinud ja tegeleb shiki meetodiga (hr Kawahara loodud 4 kehatüübi meetod). Kadri on lõpetanud hiina meditsiini kursuse dr Bürklandi juures.  

Piret Kupits

Koolitused (neeru-, munasarja-, rinnamassaž, gua sha) & treeningud 

Piret Kupits on alates aastast 2012 õppinud erinevaid hiina meditsiinis kasutatavaid teraapiaid (tuina massaaž, gua sha-, moksa- ja kuputeraapia) ning dr Rene Bürklandi juhendamisel hiina meditsiini. Lisaks on ta läbinud Hiina rahvusvahelise korporatsiooni YouNeeD massaažikoolitaja Wu Yu käe all erinevate keha- ja näohoolitsuste õppe. Piret on õppinud Rene Bürklandi käe all qigongi ja läbinud shindo treeneri koolituse. Tervise Alkeemia keskuses juhendab ta hiina tervisevõimlemise treeninguid ning erinevaid massaaži koolitusi.

Eva Suur

Vastuvõtt
T: 55520119

Kristi Poltrago

Vastuvõtt
T: 55520119
Kristi on tööalaselt palju kokku puutunud kliendinõustamise- ja teenindusega nii kindlustusvaldkonnas kui ka turismialal. Pikaajalised kogemused inimestega töötamisel ja suhtlemisel on pannud teda huvi tundma inimese psüühika vastu, mis on omakorda aidanud jõuda ka lähemale iseendale. Holistiline maailmavaade ja vaimne eneseareng on muutunud tema igapäeva elu juurde kuuluvaks osaks. Ta on varasemalt kokku puutunud psühhoanalüüsiga ning on tegelenud erinevate vaimsete praktikate ning joogaga. Hiina meditsiini keskusesse tõid teda tervendav ja lõõgastav tui na massaaž kui ka qi gong ning shindo treeningud.  

Signe Saar

Taimetuba & hulgimüük
taimetuba@tervisealkeemia.ee 
    

Signe Saar on õppinud hiina meditsiini Rene Bürkandi ja taimravi Salustino Z Wongi käe all. Lisaks on täiendanud end erinevatel kursustel, mida kasutatakse hiina meditsiinis (tuina massaaž, neerumassaaž, aurikoloteraapia ja tan wu bian meetod). Alates 2000
aastate lõpust on ta ka diplomeeritud refleksoloog ja UMG-Wellness terapeut.
Signe hindab kõrgelt tervislikku eluviisi ning regulaarselt tegeleb ta qi gongi ja shindoga.

Laura Klimberg

Keskuse igapäevaelu korraldus
laura@tervisealkeemia.ee 

Laura Klimberg on õppinud Tallinna Ülikoolis kultuuriteadust. Aastaid on ta õppinud ja praktiseerinud erinevaid teraapiaid, sh näiteks kristalliteraapiat, üliteadvuse lõimumine kehaga praktikaid, meditatsiooni jms. Isiklikud kogemused ning huvi hoida nii enda kui teiste tervist, igal tasandil, tõid ta ka hiina meditsiinini. Laura tegeleb ka nõustamise ja juhendamisega ning väärtustab teadlikku, tasakaalukat ja tervislikku elustiili.

Elen Kolnes

Sisseost, tootmine, hulgimüük ja e-pood
E: elen@tervisealkeemia.ee
E-pood: pood@tervisealkeemia.ee
Elen Kolnes on õppinud majandusarvestust Tallinna Tehnikaülikoolis ning läbinud aastase holistilise treeningu Holistika Instituudis. Elen hindab teadlikku elustiili, kus vaimu ja keha vahel valitseb tasakaal. Hetkel õpib dr Rene Bürklandi juhendamisel hiina meditsiini teooriat. 
2014. aastal omandas Elen jooga õpetaja kutse ja juhendab individuaaltunde. 

Liina Adoberg

Turundus 
E: liina@tervisealkeemia.ee

Liina Adoberg on lõpetanud Tallinna Ülikooli sotsiaalteaduste erialal, kus ta spetsialiseerus sotsiaal- ja reklaamipsühholoogiale ning inimeseõpetusele. Enne meiega liitumist on ta töötanud ka varasemalt turunduse ja meedia valdkonnas. Liina on õppinud dr Rene Bürklandi juhendamisel hiina meditsiini teooriat ning akupunktuuri. Marko Hiire käe all on läbitud hiina jalamassaaži koolitus. Liina hindab iseenda ja loodusega harmoonias elamist.