Teraapiad

Hiina meditsiin on aastatuhandete vanune tarkus sellest, mis on tervis ning kuidas seda luua ja hoida. Hiina meditsiini eesmärgiks on taastada harmoonia ja tasakaal inimese sees ning inimese ja looduse vahel. See on terviklik süsteem, mis õpetab kuulama oma keha ning aru saama märkidest ja sümptomitest, mida organism meile igapäevaselt annab. See on haiguste ennetamine, tervise taastamine loomulike ning looduslike vahenditega. Tähtsal kohal on toitumisteraapia* ja taimravi*, maailma üks vanemaid meditsiinilisi protseduure nõelravi (akupunktuur), energiaharjutuste kompleks qigong*, yin’i ja yang’i tasakaalustav tui na massaaž*, gua sha-, kupu- ja moksateraapia*, akupressuur* jt.

*Terviseameti andmetel ei klassifitseeru traditsioonilise hiina meditsiin teraapiad ja meetodid tervishoiuteenuste alla, vaid need kuuluvad alternatiivmeditsiini valdkonda ning on tõenduspõhise meditsiini toetamiseks ja täiendamiseks.

Valgusteraapia

Maailmas võidab üha enam populaarsust valgusteraapia, millel arvatakse olevat aju tegevust parandav toime. Monokroomse valguse toimel aktiveeruvad ajus neuronite vahelised seosed ja tekivad uued, mille tõttu paraneb mälu ja vaimne võimekus, väheneb stress ja ärevus.

Neerumassaaž

Neerumassaaž tugevdab neeruenergiat, paneb energia vabalt voolama ning stimuleerib immuunsüsteemi tööd. Seda võib teha ka profülaktiliselt organismi toetamiseks ja haiguste ennetamiseks.

Munasarjamassaaž

Munasarjaassaaž aktiveerib munasarjade tööd, reguleerib östrogeenitaset, tugevdab neeruenergiat ja vähendab seiskumist väikese vaagna piirkonnas. Massaaž sobib valuliku või ebaregulaarse menstruatsiooni korral, on abiks madala libiido, menopausi ja viljatuse probleemide puhul.

Qi-massaaž 

Hiina meditsiini filosoofial põhinev qi-massaaž elavdab verevarustust ja tasakaalustab ainevahetust, mis tagab energia takistuseta liikumise kehas. Õrn massaaž on lõdvestava toimega, ergutab qi ja vere liikumist ning vähendab valu.

Rinnamassaaž

Rinnamassaaž parandab rinnapiirkonna vere- ja lümfiringet ning kõrvaldab selle piirkonna energiablokeeringud. Ühtlasi paraneb rinnakoe elastsus, mistõttu sobib massaaž pärast sünnitust ja rinnaga toitmist ning kehakaalu languse korral.

Gua sha seljamassaaž

Gua sha on iidne idamaine massaažitehnika, mis stimuleerib perifeerseid närve, parandab lokaalselt vere- ja lümfiringlust, kiirendab ainevahetust, toetab immuunsüsteemi, parandab energia liikumist.  Massaaž sobib kaela- ja seljapiirkonna lihaspingete leevendamiseks.


Tui na massaaž

Tui na on massaaž, mida on Hiinas praktiseeritud juba üle 2000 aasta. Hiina traditsioonilise meditsiini (HTM) teooriad – yin ja yang, 5 elementi, zang-fu organid, meridiaanid ja punktid, qi jne on tui na massaaži teoreetiliseks aluseks. Lisaks HTM teooriatele kasutatakse tui na tegemisel kaasaegse meditsiini teadmisi inimkeha anatoomiast, füsioloogiast, patoloogiast jne.

Hiina jalamassaaž

Hiina jalamassaaži eesmärgiks on qi liikumise tasakaalustamine organismis  ja organite tugevdamine, mille läbi hakkab organism ennast ise tervendama.

Kuputeraapia

Kuputeraapia on efektiivne meetod, mida on varasematel aegadel ka Eestis palju kasutatud.  Hiina meditsiinis on kuppude kasutamine keha tervendamisel väga tähtsal kohal.

Gua Sha

Gua sha on Aasiast pärit teraapia. Gua tähendab "kraapima" ja sha "akuutne haigus". 
Hiina meditsiini järgi on sagedaseks valude põhjuseks qi või vere seiskumine ehk staas. Gua sha on üks efektiivsemaid tehnikaid, mida sel puhul kasutatakse.

Moksa

Moksateraapia on traditsiooniline hiina meditsiini meetod, mille puhul kasutatakse keha tervendamiseks ja profülaktikaks moksaga tekitatud kuumust. Meetod seisneb akupunktuuri punktide või muude keha piirkondade soojendamises moksaga.

Taimravi

Hiina traditsioonilise meditsiini üks tugevamaid meetodeid on taimravi. Tervis tähendab yini-yangi tasakaalu ja qi (energia) vaba ning takistusteta voolamist meie kehas. Haiguste korral see tasakaal kaob, energiat ei ole piisavalt või on selle liikumine takistatud. Taimravi eesmärgiks on yini-yangi tasakaalu taastamine ning energia toniseerimine ja blokeeringute eemaldamine.

Tervisevõimlemine

Regulaarne tervisevõimlemisega tegelemine aitab kehas energial vabalt voolata, eemaldab blokeeringud ning tugevdab üldiselt kogu energiabaasi.  Lisaks tugevdab see ka lihaseid, kõõluseid, liigeseid ja luid ning kõiki siseorganeid.

Praktiline ja nõustav individuaaltund ning psühholoogiline nõustamine

Virge Naerise individuaalse vastuvõtu eesmärgiks on aidata inimesel leida endale sobiv tee, mis toetab just teda kõige paremini tema keha ja vaimu tasakaalu leidmisel. Virge kasutab lisaks psühholoogilisele nõustamisele idamaadest pärit tehnikaid, nagu jooga, joogateraapia, qigong, shindo ning hiina meditsiinist pärit iidseid teadmisi.

Silmapakett 

Me istume iga päev pikki tunde arvuti, mobiiliekraani või televiisori taga ega pane esialgu tähelegi, et midagi on halvasti. Ajapikku lähevad silmad kuivaks, hakkavad väsima ja nägemine läheb uduseks. Hiina meditsiini järgi on silmade tervis seotud mitmete siseorganitega. Kui nende töö on häiritud, ei saa silmad piisavalt hapnikku ja toitaineid, nende elujõud hakkab vähenema ning tekivad juba tõsisemad probleemid. Kõige selle ennetamiseks on väga oluline, et energia kogu kehas voolaks vabalt.

Allergiapakett

Kevad on käes ja allergikutel on taas keerukam aeg. Pakume välja paketi et teid selles toetada.

Tervisepakett energia taastamiseks

Paketi raames räägime tervenemise alustest, toitumisest, preparaatidest ning elustiilist mis toetavad optimaalse energiataseme ja jõuvarude taastamist, teeme võimlemisharjutusi ning õpime enesemassaaži võtteid. Iga päev sisaldab hiina meditsiini teraapiaid ning juhendatud meditatsiooni.