Teraapiad

Hiina meditsiin on aastatuhandete vanune tarkus sellest, mis on tervis ning kuidas seda luua ja hoida. Hiina meditsiini eesmärgiks on taastada harmoonia ja tasakaal inimese sees ning inimese ja looduse vahel. See on terviklik süsteem, mis õpetab kuulama oma keha ning aru saama märkidest ja sümptomitest, mida organism meile igapäevaselt annab. See on haiguste ennetamine, tervise taastamine ja ravi loomulike ning looduslike vahenditega. Tähtsal kohal on toitumisteraapia ja taimravi, maailma üks vanemaid meditsiinilisi protseduure nõelravi, energiaharjutuste kompleks qigong, yin’i ja yang’i tasakaalustav tuina massaaž, gua sha-, kupu- ja moksateraapia jt.

Qi massaaž - UUS!

Hiina meditsiini filosoofial põhinev qi-massaaž elavdab verevarustust ja tasakaalustab ainevahetust, eesmärgiks on energia takistamatu liikumine inimkehas. Õrn massaaž on lõdvestava toimega, ergutab qi ja vere liikumist ning vähendab valu.

Acunova silmapakett

Tervise Alkeemia keskuses teeme acunova meetodit erinevate silmaprobleemide korral. Silmapaketi raames kohtume viiel järjestikusel päeval. Teeme akupressuuri, qi gongi, hingamisharjutusi ning spetsiaalseid harjutusi silmadele.

Acunova meetod

Acunova meetod on Taanis välja töötatud akupressuuri meetod, mille käigus kasutatakse kehal olevaid nn. „mikroskeeme“ erinevate haiguste ja eriti valusündroomide raviks. 

Gua Sha

Gua sha on Aasia raviviis. Gua tähendab "kraapima" ja sha "akuutne haigus". Samuti kasutatakse sha`d kirjeldamaks vere seiskumisest tingitud petehhiaid (punktverevalumid). Niisiis "haiguse ära kraapimine, mille käigus võivad tekkida väikesed verevalumid".

Hiina jalamassaaž

Hiina jalamassaaži eesmärgiks on qi liikumise tasakaalustamine organismis  ja organite tugevdamine, mille läbi hakkab organism ennast ise tervendama.

Kuputeraapia

Kuputeraapia on efektiivne ravimeetod, mida on varasematel aegadel ka Eestis palju kasutatud.  Hiina meditsiinis on kuppude kasutamine haiguste ravis väga tähtsal kohal.

Moksa

Moksateraapia on traditsiooniline hiina meditsiini raviviis, mille puhul kasutatakse haiguste raviks ja profülaktikaks moksaga tekitatud kuumust. Ravimeetod seisneb akupunktuuri punktide või muude keha piirkondade soojendamises moksaga.

Neerumassaaž

Neerumassaaži käigus masseeritakse alaselja ja kõhu piirkonda ning mõjutatakse ühtlasi ka seal asuvaid akupunktuuri punkte. Vajadusel kasutatakse moksat.

Nõelravi e. akupunktuur

Nõelravi ehk akupunktuur on üks vanematest meditsiinilistest protseduuridest maailmas, pärinedes enam kui 2500 aasta tagusest Hiinast. Tänapäeval muutub nõelravi üha tuntumaks ka lääne ühiskonnas.

Praktiline ja nõustav individuaaltund ning psühholoogiline nõustamine

Virge Naerise individuaalse vastuvõtu eesmärgiks on aidata inimesel leida endale sobiv tee, mis toetab just teda kõige paremini tema keha ja vaimu tasakaalu leidmisel. Virge kasutab lisaks psühholoogilisele nõustamisele idamaadest pärit tehnikaid, nagu jooga, joogateraapia, qigong, shindo ning hiina meditsiinist pärit iidseid teadmisi.

Taimravi

Hiina traditsioonilise meditsiini üks tugevamaid ravimeetodeid on taimravi. Tervis tähendab yini-yangi tasakaalu ja qi (energia) vaba ning takistusteta voolamist meie kehas. Haiguste korral see tasakaal kaob, energiat ei ole piisavalt või on selle liikumine takistatud. Taimravi eesmärgiks on yini-yangi tasakaalu taastamine ning energia toniseerimine ja blokeeringute eemaldamine.

Tan Wu Bian´i meetod

Tegemist on uuendusliku akupunktuuri meetodiga mis põhineb kehas paiknevate meridiaanide süsteemi kasutamisel.

Tervisevõimlemine

Regulaarne tervisevõimlemisega tegelemine aitab kehas energial vabalt voolata, eemaldab blokeeringud ning tugevdab üldiselt kogu energiabaasi.  Lisaks tugevdab see ka lihaseid, kõõluseid, liigeseid ja luid ning kõiki siseorganeid.

Tuina ravimassaaž

Tuina on ravimassaaž, mida on Hiinas praktiseeritud juba üle 2000 aasta. Hiina traditsioonilise meditsiini (HTM) teooriad - yin ja yang, 5 elementi, zang-fu organid, meridiaanid ja punktid, qi jne. on tuina massaaži teoreetiliseks aluseks. Lisaks HTM teooriatele kasutatakse tuina tegemisel kaasaegse meditsiini teadmisi inimkeha anatoomiast, füsioloogiast, patoloogiast jne.